FAQ

Z jakého materiálu jsou vaše šperky?
Všechny naše šperky jsou z drahých kovů. Používáme pravé stříbro označené puncem AG925 a 14ti karátové zlato s puncem AU585. Jsme registrovaní na puncovním úradě pod značkou 13894.

 

Nabízíte i pozlacené šperky?
Používáme jen čisté drahé kovy: stříbro (AG925) a zlato (AU585). Některé šperky můžeme nabídnout v pozlacené verzi, v tom případě se bude jednat o pravé stříbro s vrstvou pravého zlata. Rádi bychom upozornili, že ani nejkvalitnější pozlacení se samozřejmě s pravým zlatem nedá srovnávat. Například u metody "gold filled" se z puncu nedá vyčíst, o jaký kov se vlastně pod tenkou vrstvou zlata jedná a často jde o neušlechtilé kovy, jako je olovo, měď nebo mosaz, což z našeho pohledu nejsou materiály vhodné pro šperky. Z pohledu puncovního zákona se jedná o bižuterii, oficiální zpráva zde.

 

Jsou drahokamy na špercích pravé?
Ano, všechny drahokamy, polodrahokamy, minerály i diamanty jsou pravé, vytěžené v přírodě. Nejedná se o laboratorně vytvořené kameny, ani skleněné repliky.

 

Dáváte k diamantům certifikát?
Diamanty z naší nabídky jsou v surovém, neopracovaném stavu a certifikovat je nenecháváme. Vystavení certifikátu ke každému kusu by znamenalo značné zvýšení ceny a proto tuto službu nabízíme pouze na dotaz. Pravost kamenů si ověřujeme v gemologické poradně českého puncovního úřadu, která je veřejně přístupná a zdarma.  V případě zájmu můžeme nabídnout certifikaci celého šperku v České gemologické laboratoři s.r.o., která je nejvýznamnější u nás a uznávaná i v zahraničí. Zde jsou uvedeny ceny za certifikaci u ČGL.

 

Jaká je na šperky záruka?
Na všechny šperky se vztahuje dvouletá záruka. Pokud by se během této doby u šperku objevila jakákoli vada, zdarma ji opravíme, a nebude-li to možné, nabídneme vám peníze zpět.

 

Jaká je dodací lhůta?
U produktů, které jsou skladem je dodací lhůta zpravidla do druhého dne, pokud objednáte během dopoledne. Pozdější objednávky expedujeme na další den, maximální čas dodání je tedy 48 hodin. U produktů které jsou ve stavu Ve výrobě nebo Na dotaz, nás prosím nejprve kontaktujte, ať si společně potvrdíme možnou rychlost dodání daného produktu. V Praze nabízíme také možnost okamžitého vyzvednutí šperků u nás v Pařížské ulici.

 

Posíláte i do zahraničí?
Ano, do zahraničí posíláme za poštovné dle ceníku České pošty, pouze po platbě předem. Akceptujeme Paypal a Revolut platby kartou.

 

Akceptujete Paypal a platby kartou?
Ano, akceptujeme platby prostřednictvím Paypal i kartou přes aplikaci Revolut. Zpravidla přes odkaz, který po vytvoření objednávky zasíláme do emailu.

 

Mohu šperk vrátit, když se mi nebude líbit?
Pokud se vám šperk naživo nebude líbit nebo nesedne velikost, můžete požádat o výměnu nebo úpravu velikosti. Samozřejmě máte také možnost nenošený šperk vrátit bez udání důvodu ve 14-ti denní lhůtě. To se však nevztahuje na šperky na míru. více podrobností najdete v Obchodních podmínkách.

Zpět do obchodu