FAQ

Z jakého materiálu jsou vaše šperky?
Všechny naše šperky jsou z drahých kovů. Používáme pravé stříbro označené puncem AG925 a 14ti karátové zlato s puncem AU585. Jsme registrovaní na puncovním úradě pod značkou 13894.

 

Nabízíte i pozlacené šperky?
Používáme jen čisté drahé kovy: stříbro a zlato. Některé šperky můžeme nabídnout v pozlacené verzi, v tom případě se bude jednat o pravé stříbro s vrstvou pravého zlata. Rádi bychom upozornili, že ani nejkvalitnější pozlacení se samozřejmě s pravým zlatem nedá srovnávat. Například u metody "gold filled" se z puncu nedá vyčíst, o jaký kov se vlastně pod tenkou vrstvou zlata jedná, často jde o běžné kovy, jako je olovo, měď nebo mosaz, což z našeho pohledu nejsou materiály vhodné pro šperky.

 

Jsou drahokamy na špercích pravé?
Ano, všechny drahokamy, polodrahokamy, minerály i diamanty jsou pravé, vytěžené v přírodě. Nejedná se o laboratorně vytvořené kameny, ani skleněné repliky.

 

Dáváte k diamantům certifikát?
Diamanty z naší nabídky jsou v surovém, neopracovaném stavu a certifikovat je nenecháváme. Vystavení certifikátu ke každému kusu by znamenalo značné zvýšení ceny a proto tuto službu nabízíme pouze na dotaz. Pravost kamenů si ověřujeme v gemologické poradně českého puncovního úřadu, která je veřejně přístupná a zdarma.  V případě zájmu můžeme nabídnout certifikaci celého šperku v České gemologické laboratoři s.r.o., která je nejvýznamnější u nás a uznávaná i v zahraničí. Zde jsou uvedeny ceny za certifikaci u ČGL.

 

Jaká je na šperky záruka?
Na všechny šperky se vztahuje dvouletá záruka. Pokud by se během této doby u šperku objevila jakákoli vada, zdarma ji opravíme, a nebude-li to možné, nabídneme vám peníze zpět.

 

Jaká je dodací lhůta?
U produktů, které jsou skladem je dodací lhůta zpravidla do druhého dne, pokud objednáte během dopoledne. Pozdější objednávky expedujeme na další den, maximální čas dodání je tedy 48 hodin. U produktů které jsou ve stavu Objednáno nebo Na dotaz, nás prosím nejprve kontaktujte, ať si společně potvrdíme možnou rychlost dodání daného produktu. V Praze nabízíme také možnost okamžitého vyzvednutí šperků u nás v Pařížské ulici.

 

Posíláte i do zahraničí?
Ano, do zahraničí posíláme za poštovné dle ceníku České pošty, pouze po platbě předem. Akceptujeme Paypal a Revolut platby.

 

Akceptujete Paypal a platby kartou?
Ano, akceptujeme platby prostřednictvím Paypal i kartou přes aplikaci Revolut nebo Trisbee.

 

Mohu šperk vrátit, když se mi nebude líbit?
Pokud se vám šperk naživo nebude líbit nebo nesedne velikost, můžete požádat o výměnu nebo úpravu velikosti. Samozřejmě máte také možnost nenošený šperk vrátit bez udání důvodu ve 14-ti denní lhůtě. To se však nevztahuje na šperky na míru. více podrobností najdete v Obchodních podmínkách.